Džus z dýně Hokaido

O dýni Hokaido je známé, že vyniká skvělou sladkou chutí, a tak se výborně hodí i pro výrobu džusu z dýně Hokaido. Pokud ho pořádně vychladíte, dokonale vás osvěží především v letních parních dnech. Recept na džus z dýně Hokaido je jednoduchý, zvládne ho každý bez pomoci. Stačí si obstarat dýni Hokaido, množství se odvíjí od toho, pro kolik osob nápoj plánujete připravit, zde vycházíme z toho, že se vás sejde u stolu opravdu hodně nebo plánujete džus uschovat i na později.

Ingredience pro přípravu džusu z dýně Hokaido

  • 4 l + 10 l vody
  • 6 kg dýně Hokaido
  • 1 kg cukru
  • 3 lžíce kyseliny citronové
  • 4 cl citronové šťávy
  • 1 láhev sirupu

Postup přípravy pro džus z dýně Hokaido

Začneme tím, že oloupeme dýni Hokaido, zbavíme ji semínek a nakrájíme na kostky. Tyto kostky dýně Hokaido vložíme do mísy, zalijeme 2,5 litry vody, smícháme s citronovou šťávou, kyselinou a dalších 24 hodin necháme odpočívat. Následující den připravenou dýni Hokaido přemístíme do hrnce a povaříme. O čase není potřeba přemýšlet, jde hlavně o to, aby dýně Hokaido změkla a dala se lehce (už vychladlá) rozmixovat.

Abychom získali tekutinu bez jakýchkoli kousků dýně Hokaido, použijeme síto a směs přecedíme. Zbylých deset litrů vody uvaříme, smícháme se směsí a lahví sirupu a nalijeme do připravených lahví. Džus z dýně Hokaido můžeme sterilizovat, potom vydrží zhruba rok, pokud to neuděláme, pít ho můžeme asi jeden týden.

Džus z dýně Hokaido je vynikající, ale vyzkoušejte i jiné pochoutky. Dalších 12 receptů z dýně Hokaido najdete zdeTIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den:


Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení flash prvků na stránce, nebo došlo k chybě při načítání banneru.